4 Ekim 2011 Salı

Yüz Kumbarası


                                                           Yüz Kumbarası Projesi


Muammer Yanmaz ve 40 Haramiler Grubu Türkiye’nin ulusal belleğini oluşturmaya hazırlanıyor!

Yüz Kumbarası Fotoğraf Projesi adı altında Muammer Yanmaz ve 40 Haramiler Fotoğraf Grubu’ndan projeye katılan 40 fotoğrafçı, Türkiye’nin alanında ünlü isimlerini fotoğraflama hedefiyle bir yıl sürecek bir projeye başladı. Muammer Yanmaz 40 Haramiler fotoğraf grubunun Harami ve Pro Harami sonrası 3. aşamasının ilki olacak bu projede fotoğrafçılar 40 farklı gözden 1600 kişiyi fotoğraflayarak, Türkiye’nin en önemli görsel arşivini oluşturacak.


Yazarlar, siyasetçiler, şairler, sporcular, fotoğrafçılar, müzisyenler, akademisyenler vb. Fotoğraf sanatıyla Türkiye’nin en önemli isimlerini ölümsüzleştirecek proje gelecek kuşaklara önemli bir arşiv niteliği taşıyacak.
Türkiye’de daha önce yapılmamış çapta gerçekleştirilecek projede 40 fotoğrafçı, bir yıl sonunda 1600 fotoğraftan oluşan dev bir sergi açarak bir ilkin altına imza atacak.
Tüm ayrıntıların www.yuzkumbarasi.com sitesinden takip edilebileceği Yüz Kumbarası Fotoğraf Projesi’nin Haziran 2012’de tamamlanması planlanıyor. 

Projeye katılan Haramiler: Ali Baba (Muammer Yanmaz), Ahmet Kuyucuoğlu, Alp Berri Ariti, Asım Varol, Ayça Oğuş, Bahar Noyin, Barış Çebin, Damla Öksüz, Didem Öğütçü, Emre Mollaoğlu, Erhan Yüksel, Esra Çankaya, Fatih Küçük, Filiz Dibi, Filiz Tülü, Gaye Yön Ökten, Gonca Soysal, Gülendam Yılmaz, Hazal Erkan, Işın Akpınar, İlknur Atalkın, İrem Sokullu, Lale Elmas, Leyla Durdoğan, Lolita Anjel, Melis Aksoy, Maneki Neko, Merve Karahan, Murat Tellioğlu, Müge Kekeç, Mustafa Önder, Nilay Dikmen, Nuray Ertürk, Okşan Fındık, Özlem Çulhagil Kır, Sevil Akışık, Şebnem Eldes, Teoman Cimit, Teri Erbeş, Umut Altun, Vladi Benbanaste.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder